Informujemy, że w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia dodatkowe z robotyki, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej 🇪🇺 w ramach projektu „Wspieranie nabywania różnych kompetencji dzieci w wieku przedszkolnym oraz wspieranie ich prawidłowego rozwoju w myśli Pozytywnej Pedagogiki”.
Robotyka to innowacyjna i niezwykle atrakcyjna forma nauki przez zabawę.
Podczas zajęć dzieci pracują z zestawami LEGO 🏗️, budując różnorodne konstrukcje i wprawiając je w ruch 🔄 – najpierw manualnie, a następnie przy pomocy prostych mechanizmów ⚙️ i silniczków 🔋. W ten sposób najmłodsi w naturalny sposób poznają podstawy kodowania i programowania 💻.
Dzięki robotyce dzieci:
– rozwijają logiczne myślenie 🧠 i umiejętność rozwiązywania problemów, 🕵️♂️
– kształtują wyobraźnię przestrzenną i sprawność manualną,
– uczą się współpracy, komunikacji i planowania działań, 📝
– odkrywają, że technologia może być ciekawą przygodą i świetną zabawą!
Pierwsze zajęcia pokazały, jak wiele radości daje dzieciom konstruowanie i eksperymentowanie 🔬.
Jesteśmy przekonani, że zajęcia z robotyki będą dla naszych przedszkolaków inspiracją 💡 do twórczego działania, odkrywania świata technologii i rozwijania kompetencji przyszłości.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
#MalutkieMisie #MalutkieMisiePrzedszkolaki